Chińczycy pojadą ID. AERO w przyszłym roku

Chińczycy pojadą ID. AERO w przyszłym roku

Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Seryjna produkcja ID. AERO, pierwszej w pełni elektrycznej limuzyny Volkswagena rozpocznie się w 2023 roku. Model klasy wyższej średniej, przeznaczony będzie na rynek chiński. W tym samym roku zostanie też zaprezentowany wariant opracowany z myślą o rynkach europejskim i północnoamerykańskim. Wirtualna premiera auta odbędzie się już za klika dni, czyli 27 czerwca. Do tego czasu producent przedstawia szkice projektowe modelu.

Volkswagen patrzy w przyszłość i publikuje szkice projektowe modelu ID. AERO, pierwszej w pełni elektrycznej limuzyny na chińskim rynku motoryzacyjnym. Jak podkreśla producent, koncepcyjny samochód wyróżnia się aerodynamiką, jest elegancki, a pod nadwoziem kryje się mnóstwo miejsca.

Design rodziny ID

Produkcyjna wersja modelu ID. AERO, który pojawi się na rynku w 2023 roku, uzupełni rodzinę ID. o samochód wyższej klasy średniej i pozwoli przyspieszyć elektryczną ofensywę w ramach strategii ACCELERATE. Podobnie jak wszystkie modele z rodziny ID., nowa limuzyna jest oparta na modułowej platformie MEB. Producent podkreśla, że pod względem stylistycznym pojazd również nawiązuje do języka designu rodziny ID. W przedprodukcyjnym studium widać  aerodynamiczną sylwetkę, co ma przełoźyć się na zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie zasięgu.

Nie tylko na chiński rynek

Produkcyjna wersja ID. AERO trafi do sprzedaży na rynku chińskim w drugiej połowie 2023 roku. W tym samym roku zostanie zaprezentowany model opracowany z myślą o rynkach europejskim i północnoamerykańskim. ID. AERO na Europę i Amerykę Północną będzie produkowany w fabryce Volkswagena w Emden.

Źródło: na podstawie Volkswagen

Narzędzia
i kalkulatory