Home Pojazdy Osobowe BYD BYD Trucks nową marką elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w Polsce

Nowości rynkowe

BYD Trucks nową marką elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w Polsce

Nowości rynkowe

BYD Trucks nową marką elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych w Polsce

Wszystkie pojazdy BYD są wyposażone w silnik elektryczny opracowany przez inżynierów marki
Fot. BYD
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

BYD jest pierwszym i jedynym producentem samochodów, który produkuje własne akumulatory, silniki i system sterowania silnikiem. Zintegrowana technologia zwiększa niezawodność i zapewnia klientom łatwe, kompleksowe rozwiązania serwisowe.

Wszystkie pojazdy BYD są wyposażone w silnik elektryczny opracowany przez inżynierów marki, zintegrowany sterownik silnika oraz rewolucyjny akumulator Blade Battery, który wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa akumulatorów na całym świecie. W wyniku zastosowania najnowocześniejszej technologii, firma BYD opracowała wysoce zintegrowaną e-platformę, która może zmniejszyć wagę pojazdów, koszty utrzymania i zoptymalizować umiejscowienie części w celu zwiększenia niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności energetycznej.

Obecnie w Polsce dostępne są trzy modele elektrycznych pojazdów BYD Trucks. Dwa podwozia do zabudowy, pierwsze o DMC 7,5 t i drugie o DMC 19 t, a także dostawczy eVan o DMC 2,5 t.

BYD ETP3 eVan pojazd dostawczy do każdego biznesu

Pojazd dostawczy ETP3 został zaprojektowany z myślą o łatwości manewrowania w miejskich środowiskach dystrybucyjnych. Jest to najmniejszy model użytkowy firmy BYD, niezwykle zwrotny i kompaktowy. Jego specyfikacja sprawia, że poruszanie się po ciasnych uliczkach i miejskich skrzyżowaniach staje się niezwykle proste. Posiada przestrzeń ładunkową o ładowności wynoszącej 780 kg i pojemności 3,5 m³.  Załadunek towaru jest możliwy przez drzwi przesuwne z obu stron pojazdu lub tradycyjną klapą tylną, a antypoślizgowa i odporna na zużycie stalowa podłoga pomaga chronić ładunek podczas transportu i jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wszystkie te elementy są dostępne seryjnie i bez dopłaty. Dzięki tym rozwiązaniom dystrybucja miejska staje się bardziej praktyczna i wydajna oraz komfortowa dla użytkownika.

Czysto elektryczny pojazd ETP3 wyposażony jest w wysokowydajne, stabilne i bezpieczne dla środowiska akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe wykonane w autorskiej technologii „BYD Blade Battery”. Zastosowana technologia LFP charakteryzuje się wyższą żywotnością – umożliwia osiągniecie nawet do 5000 cykli ładowania.

W przypadku BYD ETP3 gwarancja na akumulator wysokiego napięcia obejmuje 8 lat lub 200 000 km. Zasięg pojazdu wynosi 275 km w ruchu miejskim lub 233 km w cyklu mieszanym, a jeśli wymagana jest potrzeba szybkiego naładowania, ETP3 nie zawodzi. W zaledwie 30 minut można naładować go od 20% do 80%, co oznacza, że pojazd może wrócić na drogę w krótkim czasie. Układ napędowy oferuje maksymalną moc 100 kW i 180 Nm momentu obrotowego, a prędkość maksymalna wynosi 100 km/h. ETP3 jest wyposażony w układ aktywnego zarządzania temperaturą akumulatora wysokiego napięcia BTMS, który zapewnia optymalną dla wydłużenia żywotności i osiągów temperaturę pracy akumulatora.

ETM6 Cargo Truck – wielozadaniowe nadwozie do różnych zastosowań

Wielozadaniowy eTruck ETM6 7,5 t to podwozie do zabudowy z szerokim zakresem zastosowań, w tym do dystrybucji miejskiej, w logistyce czy branży komunalnej. Pojazd posiada dwie opcje rozstawu osi gwarantujące najlepsze dopasowanie do każdych potrzeb. Podwozie zostało zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologicznych rozwiązań BYD Trucks.

ETM6 oferuje klientowi rewolucyjny sterownik silnika 5 w 1, zintegrowany układ napędowy, e-platformę przeznaczoną wyłącznie dla ciężarówek z napędem elektrycznym. Platforma ta charakteryzuje się świetną modularyzacją i standaryzacją, które w znacznym stopniu optymalizują wydajność i efektywność, a jednocześnie zmniejszają koszty utrzymania.

ETM6 zapewnia największy zasięg w swojej klasie, nawet do 200 km z pełnym obciążeniem i może być szybko naładowany w przeciągu jednej godziny od stanu naładowania (SOC) 20% do 100% za pomocą urządzenia o mocy 120 kW DC z portem CCS2. ETM6 wyposażony jest w zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS), który obejmuje system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją czołową, system wielokierunkowego widzenia oraz adaptacyjny tempomat. Podwozie charakteryzuje się nowoczesną i przestronną kabiną, wyposażoną w dwa ergonomiczne fotele oraz wiele funkcjonalnych schowków zapewniających kierowcy ergonomiczną i komfortową przestrzeń pracy. Kabina pojazdu jest wyposażona w 10,1-calowy ekran dotykowy LED zamontowany na płaskim panelu, a dodatkowo jest wzbogacona o dobrze zaprojektowaną deskę rozdzielczą zapewniającą wyraźne wyświetlanie informacji oraz intuicyjne elementy sterujące. Wielofunkcyjna kierownica ułatwia obsługę różnych elementów sterujących, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy, tym samym zmniejszając zmęczenie kierowcy.

ETH8 – wielozadaniowa ciężarówka dystrybucyjna

ETH8 to wielozadaniowa ciężarówka dystrybucyjna o DMC 19 t, idealna do rozwożenia towaru z centrów logistycznych do miejsca przeznaczenia. Dwie opcje rozstawu osi zapewniają najlepsze dopasowanie do każdych potrzeb. Pojazd został pieczołowicie dopracowany przez firmę BYD Trucks. Ikoniczny projekt drobiazgowo przemyślanej kabiny „X face BYD” zapewnia dynamiczny wygląd, a unikalne reflektory „Angel Eyes” gwarantują doskonałą widoczność połączoną z niskim zużyciem energii.

ETH8 to wysoki komfort pracy kierowcy, duży zasięg i dobre osiągi. Przestronna kabina z dużą ilością schowków zapewnia panoramiczną widoczność, dzięki specjalnej konstrukcji przedniej szyby i okien bocznych. Pojazd posiada regulowany fotel kierowcy z elektrycznym ogrzewaniem, a ergonomiczna, okalająca deska rozdzielcza z ekranem dotykowym LED o przekątnej 10,1 cala umożliwia doskonałą widoczność informacji i intuicyjne sterowanie w zasięgu ręki kierowcy. Z kolei dzięki wielokierunkowej wizji tylnego czujnika radarowego prowadzący pojazd posiada pełną kontrolę nad położeniem pojazdu oraz sytuacją na drodze.

Tekst sponsorowany

Źródło: InterCars
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory