Home Pojazdy Osobowe Beztroskie ładowanie dla polskich klientów

Porsche Charging Service

Beztroskie ładowanie dla polskich klientów

Porsche Charging Service

Beztroskie ładowanie dla polskich klientów

W zeszłym mroku producent sprzedał u nas ok.130 sztuk Taycana
Fot. Porsche
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Porsche udostępniło klientom w Polsce usługę Porsche Charging Service, która pozwala na ładowanie elektrycznego Taycana. Można to zrobić w dowolnym miejscu równie łatwo jak w domu – za pomocą jednej aplikacji. Przypomnijmy, że władze unijne chciałyby, aby w przyszłości system ładowania i płatności maksymalnie ujednolicić i uprościć. Tak by posiadacz auta elektrycznego mógł podjechać do dowolnego punktu ładowania i zapłacić za usługę np. poprzez kartę płatnicza czy aplikację.

Taycan w zeszłym roku znalazł 34 801 właścicieli w skali globalnej. Jak popularne jest elektryczne Porsche w naszym kraju? Oficjalnie w zeszłym mroku producent sprzedał u nas 130 sztuk Taycana. Na stronie otomoto.pl można znaleźć ponad siedemdziesiąt ofert sprzedaży Porsche z napędem elektrycznym. Najdroższy model kosztuje ponad 1 mln zł (Turbo S Sport Turismo). Ale można kupić też tego elektryka za ponad dwa razy mniejsza kwotę.

Dzięki Charging Service i aplikacji Moje Porsche, posiadacze elektryka premium mają dostęp do ponad 360 000 publicznych punktów ładowania w 20 krajach Europy.

Czy to na autostradzie, u dealera Porsche, czy w miejscu docelowym podróży: wszędzie i o każdej porze znajdziesz stację ładowania dla swojego Taycana. Tak właśnie działa beztroskie ładowanie – zachęca na swojej stronie Porsche.

Posiadacze tego modelu w zależności od typu punktu ładowania mają teraz do dyspozycji trzy opcje rozpoczęcia procesu ładowania.

Możesz na przykład wygodnie uwierzytelnić się za pomocą aplikacji My Porsche. Możesz też po prostu przyłożyć swoją Porsche Charging Card do czytnika RFID stacji ładowania. Na stacjach obsługujących Plug & Charge, w tym w licznych punktach ładowania IONITY, proces ładowania może rozpocząć się automatycznie, po podłączeniu kabla” – czytamy na stronie Porsche.

Opcje uwierzytelniania dostępne na stacji ładowania są wskazane w aplikacji. W aplikacji My Porsche możliwe jest również filtrowanie według stacji ładowania obsługujących Plug & Charge.

Na stronie znajdziemy także krótką instrukcję pobrania i użytkowania aplikacji.

Źródło: porsche.com
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory