Home Pojazdy Osobowe Ford BEV Explorer dla Europejczyków

Ford

BEV Explorer dla Europejczyków

Ford

BEV Explorer dla Europejczyków

Elektrycznego Explorera klienci mogą sprawdzić na razie podczas wirtualnych jazd testowych
Fot. Ford
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Ford zaprezentował nowego, w pełni elektrycznego Explorera (BEV), który jest dedykowany europejskim klientom. Samochód jest pierwszym seryjnym elektrycznym modelem Forda, stworzonym w nowym Centrum Produkcji Samochodów Elektrycznych Forda w Kolonii, w Niemczech. Auto oferowane w dwóch wersjach wyposażenia – Explorer i Explorer Premium – będzie można zamawiać pod koniec tego roku. Przewidywane ceny rozpoczynają się poniżej 45 000 euro.

Szybkie ładowanie

Explorer jak podkreśla producent sprawdzi się podczas podróży na dłuższych trasach, dzięki zdolności szybkiego ładowania od 10 do 80% w ciągu 25 minut. Dodatkowe elementy zwiększające komfort obejmują m.in. system automatycznej zmiany pasa ruchu oraz fotel kierowcy z funkcją masażu. Klienci mogą testować w pełni elektrycznego Explorera w różnych warunkach drogowych podczas wirtualnych jazd próbnych, które są dostępne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych

Zaprojektowany i produkowany w Niemczech elektryczny Explorer, oferuje poczucie cyfrowego komfortu, pozwalając kierowcom i pasażerom korzystać z komunikacji ze światem w czasie podróży. Do wyposażenia należy duży, 15-calowy ruchomy wyświetlacz dotykowy SYNC Move 2 i w pełni skomunikowany system informacyjno-rozrywkowy, zarządzający systemem audio, przystosowanym do warunków przestrzennych wnętrza modelu. Explorer zapewnia też bezprzewodową integrację z aplikacjami smartfonów, a kierowcy są wspierani przez zaawansowane systemy asystujące. 3

Design dla aktywnych

Design modelu zaprojektowany z myślą o aktywnym trybie życia i przestrzeń bagażowa oferująca pojemność około 470 litrów sprawiają, że najnowszy elektryczny model Forda idealnie sprawdzi się nie tylko podczas odkrywania przestrzeni miejskich. 17-litrowa konsola między kierowcą a pasażerem może pomieścić nawet 15-calowy laptop. Nowy standard komfortu wyznaczają także ukryta za dużym ekranem skrytka na drobiazgi i system bezdotykowego otwierania bagażnika.

Soundbar dla rodziny

Futurystycznej estetyce nadwozia dorównuje ultranowoczesne wnętrze z materiałami i elementami wyposażenia najwyższej jakości, jak wyprofilowane sportowe fotele czy ciekawie zaprojektowany soundbar, które zwykle są bardziej typowe dla modeli koncepcyjnych, niż seryjnych pojazdów rodzinnych. Do końca przyszłego roku auto będzie miało dostęp do 500 tys. publicznych punktów ładowania w całej Europie.

Explorer jest pionierem nowej generacji fascynujących pojazdów elektrycznych Forda. Sięga do naszych amerykańskich korzeni, jednak został skonstruowany w Kolonii dla klientów z Europy. Jest gotowy na wielkie przygody i w pełni wyposażony we wszystko, czego nasi klienci będą potrzebować w codziennych podróżach – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie.

Elektryczny Explorer jest pierwszym seryjnym elektrycznym modelem Forda, stworzonym w nowym Centrum Produkcji Samochodów Elektrycznych Forda w Kolonii, w Niemczech. Ford planuje wprowadzić w Europie do roku 2030 kompletną gamę w pełni elektrycznych modeli osobowych.

Explorer, dostępny w wersji napędzanej na tylną oś oraz na wszystkie koła, oferuje szereg funkcji, dzięki którym kierowcy i pasażerowie są tak samo wypoczęci i gotowi do jazdy po dotarciu do celu, jak w momencie wyruszenia w drogę. Specyfikacja standardowa obejmuje podgrzewane przednie fotele i kierownicę, fotel kierowcy z funkcją masażu oraz dwustrefową klimatyzację.

Wirtualne testy

Klienci mogą już sprawdzić w pełni elektrycznego Explorera w różnych warunkach drogowych podczas wirtualnych jazd testowych, które są dostępne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Explorera, oferowanego w dwóch wersjach wyposażenia – Explorer i Explorer Premium – będzie można zamawiać pod koniec tego roku, a przewidywane ceny rozpoczynają się poniżej 45 000 euro. 6 Rezerwacje są otwarte na oficjalnych stronach Forda w Europie.

Źródło: Ford
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory