Home Pojazdy Autobusy Solaris Autobusy elektryczne z Bolechowa najczęściej rejestrowane w I półroczu

Solaris

Autobusy elektryczne z Bolechowa najczęściej rejestrowane w I półroczu

Solaris

Autobusy elektryczne z Bolechowa najczęściej rejestrowane w I półroczu

W ciągu 12 lat Solaris dostarczył do swoich odbiorców z przeszło 20 państw ponad 2000 e-busów
Fot. Solaris
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Solaris pochwalił się wynikami osiągniętymi do końca czerwca tego roku.  Z udziałem 16,4% producent z Bolechowa był w tym okresie liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych. Spółka wchodząca w skład hiszpańskiej Grupy CAF jest także największym dostawcą autobusów elektrycznych w Europie, biorąc pod uwagę wszystkie dostarczone pojazdy od 2012 roku do końca czerwca 2023.

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku zarejestrowano w Europie łącznie 2567 autobusów elektrycznych, z czego 421 sztuk to pojazdy marki Solaris. Dało to firmie pierwsze miejsce w tym segmencie z udziałem 16,4% i pozwoliło wyprzedzić kolejnego na liście producenta (MAN) o ponad 6 punktów proc.

Segment autobusów elektrycznych w pierwszym półroczu 2023 wzrósł o 45% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – z poziomu 1768 pojazdów do poziomu – 2567 e-busów. Tym samym segment e-busów w Europie odpowiada za ponad 37% wszystkich rejestracji autobusów miejskich. Całkowity wolumen rejestracji wszystkich autobusów miejskich w Europie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku był o 12,5% większy niż w analogicznym okresie minionego roku.

Źródło: Solaris
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory