Home Pojazdy Osobowe KIA Auta elektryczne zjadą z taśmy w 2025 roku

W Georgii powstanie druga fabryka Kia

Auta elektryczne zjadą z taśmy w 2025 roku

W Georgii powstanie druga fabryka Kia

Auta elektryczne zjadą z taśmy w 2025 roku

Oprócz aut elektrycznych fabryka będzie produkowała akumulatory
Fot. Hyundai
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Samochody elektryczne Kia będą powstawać w fabryce Hyundai Motor Group Metaplant America (HMGMA), której budowa oficjalnie rozpoczęła się w pobliżu Savannah w stanie Georgia. Koreański producent ogłosił, że produkcja samochodów i akumulatorów w nowej fabryce rozpocznie się w pierwszej połowie 2025 roku. Od 2009 roku Kia wyprodukowała w USA ponad 3,8 miliona aut.

Kia należącą do koncernu Hyundai –  piątego co do wielkości producenta samochodów na świecie, w 2006 roku dokonała jednej z największych inwestycji zagranicznych w historii stanu Giorgia. W West Point wybudowano najnowocześniejszy zakład produkcyjny, który zaspokaja blisko 40% popytu na modele marki Kia w USA.

Kia była pierwszą firmą, która w stanie Giorgia otworzyła fabrykę samochodów. Nasz plan produkcji aut elektrycznych w USA opiera się na dotychczasowym sukcesie, który wspólnie wypracowaliśmy oraz na przyszłym wzroście. Wzmacnia też zobowiązanie do przekształcenia marki Kia w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności – powiedział Sean Yoon, Prezes i Dyrektor Generalny Kia North America i Kia America.

Nowa inwestycja HMGMA, ogłoszona pięć miesięcy temu, ma stworzyć ponad 8100 miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa dąży do zbudowania całego łańcucha dostaw akumulatorów i innych komponentów do samochodów elektrycznych na rynku amerykańskim.

Źródło: Hyundai
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory