Home Pojazdy Osobowe Audi Audi uruchomiło w Monachium hub ładowania samochodów elektrycznych  

Infrastruktura

Audi uruchomiło w Monachium hub ładowania samochodów elektrycznych  

Infrastruktura

Audi uruchomiło w Monachium hub ładowania samochodów elektrycznych  

Miejsce na jednym z czterech punktów ładowania można zarezerwować z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji myAudi na smartfonie
Fot. Audi
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Audi uruchomiło w monachijskiej dzielnicy Obersendling piąte firmowe, ogólnodostępne centrum ładowania – Audi charging hub. Producent z Ingolstadt rozpoczął niedawno współpracę z firmą &Charge. Centrum zapewnia do 320 kW mocy ładowania na punkt ładowania oraz dostępność czerpaną z tzw. kostek mocy. Składają się one z używanych akumulatorów litowo-jonowych z wycofanych z eksploatacji pojazdów badawczych. Dzięki temu pojemność energetyczna hubu wynosi imponujące 1,05 megawatogodziny.

Stacja ładowaniaAudi charging hub, to piąta tego typu placówka po Norymberdze, Zurychu, Berlinie i Salzburgu. Nowy Audi charging hub przy Zielstattstrasse w monachijskiej dzielnicy Obersendling, oferuje cztery punkty szybkiego ładowania (do 320 kilowatów mocy ładowania), które można z wyprzedzeniem zarezerwować.

Uruchamiając nasz piąty Audi charging hub, definiujemy nowy standard wydajności ładowania w miejskich obszarach mieszkalnych. Oprócz oferowania do 320 kW mocy ładowania na punkt ładowania, zapewniamy również stałą jej dostępność czerpaną z tzw. kostek mocy. Składają się one z używanych akumulatorów litowo-jonowych z wycofanych z eksploatacji pojazdów badawczych. Otrzymują w ten sposób drugie życie jako jednostki buforowe w hubach ładowania. Dzięki temu rozwiązaniu osiągamy imponującą pojemność energetyczną wynoszącą 1,05 megawatogodziny. Teoretycznie wystarczyłoby to do naładowania 60 pojazdów jeden po drugim, zanim moc ładowania zacznie powoli spadać – powiedział Bastian Geretshauser, kierownik projektu Audi charging hub Monachium.

Źródło: Audi
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory