Home Rynek Europa Amerykański producent aut elektrycznych ujawnił europejskie ceny

Tańszy Lucid nie będzie tani

Amerykański producent aut elektrycznych ujawnił europejskie ceny

Tańszy Lucid nie będzie tani

Amerykański producent aut elektrycznych ujawnił europejskie ceny

Dzięki mniejszej baterii w aucie wygospodarowano więcej miejsca
Fot. Lucid
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Producent luksusowych samochodów Lucid Motors ogłosił europejskie ceny Lucid Air Pure AWD i Lucid Air Touring. Na razie wiadomo, ile Lucid Air, będzie kosztował w Niemczech, Niderlandach, Szwajcarii i Norwegii. Auta klienci będą mogli odebrać już w trzecim i czwartym kwartale tego roku. Najmniej zapłacą nabywcy z Norwegii.

700 km na jednym ładowaniu

Modele Air Pure AWD i Air Touring, wyposażone są w mniejszy akumulator o pojemności 92 kWh i na pełnym ładowaniu mają przejechać do 725 kilometrów (WLTP).

Według Lucid, Air Touring zostanie dostarczony klientom w trzecim kwartale 2023 r., a Air Pure AWD w czwartym kwartale 2023 r. w czterech wyżej wymienionych krajach. Auta można już zamówić w następujących cenach:

Niemcy:

Lucid Air Pure AWD: 109 000 EUR
Lucid Air Touring: 129 000 EUR

Niderlandy:

Lucid Air Pure AWD: 115.000 EUR
Lucid Air Touring: 134.000 EUR

Szwajcaria:

Lucid Air Pure AWD: 125 000 CHF (128 628 EUR)                                                                   

Lucid Air Touring: 145 000 CHF (149 209 EUR)

Norwegia:

Lucid Air Pure AWD: kr 1 140 000 (96 357 EUR)
Lucid Air Touring: kr 1 300 000 (109 862 EUR)

Pure AWD ma moc 353 kW, a Touring 456 kW. Obecnie w Europie w Niemczech i Niderlandach są dostępne Lucid Air Dream Edition i Air Grand Touring. Teraz na rynek wchodzą dwie tańsze wersje. Wyróżniają się one wyposażeniem w Long Range Battery Pack firmy Lucid. To mniejszy i lżejszy akumulator o pojemności 92 kWh. Zapewnia on zdaniem producenta większą wygodę jazdy (jest więcej miejsca na nogi), wygodniejszą pozycję siedzącą, ale jednocześnie daje łączny zasięg WLTP do 725 kilometrów. Oba modele oferują moc ładowania do 250 kW i są dostępne z opcjonalnym systemem wspomagania kierowcy Lucid DreamDrive Pro. Lucid ogłosił również, że europejscy klienci będą mogli konfigurować pojazdy z wyglądem Stealth, opcjonalnie z nieco ciemniejszym motywem zewnętrznym.

Pure w jednosilnikowej wersji

Warto zaznaczyć, że Lucid Air Pure to model Air, oferujący ten sam unikalny design i wiele kluczowych atrybutów linii Air w bardziej przystępnej cenie. Na rynek wchodzi dwusilnikowa wersja z napędem na wszystkie koła (AWD) o mocy 480 koni mechanicznych. Po Air Pure AWD w 2024 r. pojawi się model w wersji jednosilnikowej z napędem na tylne koła (RWD). Plany dostaw i ceny Air Pure RWD na razie nie zostały podane.

Źródło: lucidmotors.com
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory