Home Infrastruktura Akwizycja uzupełni portfolio o technologie szybkiego ładowania elektrycznych autobusów i ciężarówek

Siemens kupił Heliox

Akwizycja uzupełni portfolio o technologie szybkiego ładowania elektrycznych autobusów i ciężarówek

Siemens kupił Heliox

Akwizycja uzupełni portfolio o technologie szybkiego ładowania elektrycznych autobusów i ciężarówek

Siemens eMobility jest częścią Siemens Smart Infrastructure
Fot. Siemens Polska
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Siemens poinformował o podpisaniu umowy nabycia firmy Heliox – holenderskiego lidera technologicznego w zakresie rozwiązań szybkiego ładowania dla elektrycznych autobusów i ciężarówek, a także pojazdów osobowych. Akwizycja jak podkreśla firma wzbogaci istniejącą ofertę Siemens eMobility, dodając produkty i rozwiązania z zakresu szybkiego ładowania skoncentrowane na flotach dużych pojazdów. Portfolio Heliox poszerzy także zasięg rynkowy, przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej, jednocześnie zwiększając możliwości w zakresie energoelektroniki.

To ważny kamień milowy, który dodaje wartości do naszej szybko rozwijającej się działalności eMobility w zakresie ładowania. Oprócz poszerzenia naszej oferty, widzimy potencjał w obszarze cyfryzacji i oprogramowania w odniesieniu do zarządzania energią i zajezdniami oraz usług – powiedział Matthias Rebellius, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny Smart Infrastructure.

Siemens eMobility oferuje sprzęt, oprogramowanie i usługi do ładowania prądem zmiennym i stałym o mocy od 11 do 300 kW dla szerokiego zakresu zastosowań. Heliox z siedzibą w Holandii (Niderlandy) zatrudnia około 330 osób. Siemens przejmuje spółkę od funduszu private equity Waterland oraz podmiotu należącego do grupy pracowników i indywidualnych akcjonariuszy.

Źródło: Siemens Polska
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory