Home Sport&Lifestyle 99X Electric Gen3 rozbił bank

Formuła E ABB FIA

99X Electric Gen3 rozbił bank

Formuła E ABB FIA

99X Electric Gen3 rozbił bank

W pierwszej siódemce wyścigu uplasowały się aż cztery e-bolidy Porsche
Fot. Porsche
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Porsche mocnym akcentem rozpoczęło nowy sezon Formuły E. Podczas E-Prix Meksyku bolid Porsche 99X Electric Gen3 odniósł podwójne zwycięstwo. Pierwszą tegoroczną rundę Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w Meksyku wygrała ekipa klientów Porsche Avalanche Andretti wraz ze swoim kierowcą Jake’iem Dennisem (Wielka Brytania). Pascal Wehrlein (Niemcy), fabryczny kierowca zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche zajął drugie miejsce.

Podczas inauguracyjnego wyścigu nowego sezonu Formuły E na torze Autodromo Hermanos Rodriguez po raz pierwszy wystąpiły bolidy trzeciej generacji (Gen3). Ich zmagania odbyły się na oczach 40 tysięcy kibiców. Dla Porsche był to wyjątkowo udany początek nowej epoki Formuły E: po 41 okrążeniach na wymagającym torze cztery Porsche 99X Electric Gen3 uplasowały się w pierwszej siódemce. André Lotterer (Niemcy) zdobył czwarte miejsce dla Avalanche Andretti, a António Félix da Costa (Portugalia) w swoim pierwszym wyścigu w barwach zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche przekroczył linię mety na siódmym miejscu.

Co za wspaniały początek sezonu! Podwójne zwycięstwo i cztery Porsche 99X Electric Gen3 w pierwszej siódemce – to znakomity wynik. Pokazaliśmy, że mamy potencjał, by zwyciężać. Jesteśmy zachwyceni tymi świetnymi osiągnięciami. Teraz liczy się utrzymanie takiego poziomu przez resztę sezonu. Aby tak dalej! – powiedział Thomas Laudenbach, wiceprezes ds. Porsche Motorsport.

Pascal Wehrlein

To był udany wstęp do dziewiątego sezonu Formuły E. Obie fabryczne maszyny zakwalifikowały się w pierwszej dziesiątce. W wyścigu Pascal szybko awansował i ostatecznie zajął pierwsze podium w tym sezonie dla naszej ekipy. Antonio wikłał się w pojedynki, ale też udało mu się zyskać parę miejsc. Teraz wiemy, gdzie względem konkurencji jesteśmy na torze takim jak Meksyk. Gratulacje dla zwycięskiego zespołu naszych klientów – Avalanche Andretti. Ostatecznie wszystkie cztery maszyny Porsche uplasowały się w pierwszej siódemce – możemy być z tego powodu naprawdę zadowoleni. To wyśmienity początek sezonu dla Porsche – dodał Florian Modlinger, dyrektor fabrycznej sekcji Porsche Motorsport ds. Formuły E.

Zespół Formuły E TAG Heuer Porsche przystąpi do drugiego i trzeciego wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA podczas E-Prix Ad-Dirijji, które odbędzie się w dniach 27 i 28 stycznia 2023 r.

Źródło: Porsche

Narzędzia
i kalkulatory