Home Pojazdy Osobowe Renault 80 km zasięgu w Renault 4 BEV

Elektryfikacja klasyków

80 km zasięgu w Renault 4 BEV

Elektryfikacja klasyków

80 km zasięgu w Renault 4 BEV

Za stosunkowo niewielkie pieniądze pasjonaci zachowają swoje klasyki i wejdą w nową erę motoryzacji
Fot. Renault
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Renault jest liderem na rynku samochodów elektrycznych we Francji. Jak twierdzi producent, teraz przesuwa granice i pokazuje, że również motoryzacyjne klasyki mogą mieć napęd elektryczny. Marka wprowadza w kraju nad Sekwaną, we współpracy z firmą R-FIT zestawy do elektryfikacji popularnych kultowych modeli: Renault 4, Renault 5 i Twingo pierwszej generacji. Zestaw do transformacji modelu Renault 4 wyceniono łącznie z montażem na 11 900 euro (ok. 56 tys. zł).

Zestaw do elektryfikacji Renault 5 wejdzie do sprzedaży we wrześniu 2023 roku, a zestaw dla Twingo będzie dostępny w późniejszym terminie. W obu przypadkach będą oferowane na rynku francuskim.

Trzy w 100% elektryczne modele zostaną pokazane na salonie Retromobile. Zestaw do transformacji Renault 4 modelu kosztuje 11 900 euro brutto (łącznie z ceną montażu).

Do jazdy w miejskich strefach

Elektryfikacja polega na wymontowaniu silnika spalinowego oraz zbiornika paliwa i zastąpieniu ich silnikiem elektrycznym i akumulatorem trakcyjnym. Przekształcenie w samochód elektryczny przedłuża życie starych samochodów. Nie emitują CO2 i świetnie nadają się do obecnych warunków jazdy po mieście, zwłaszcza w strefach niskiej emisji utworzonych we francuskich metropoliach.

Zestawy przechodzą szereg testów homologacyjnych we francuskim urzędzie, odpowiedzialnym za homologacje UTAC a ich poziom bezpieczeństwa odpowiada rynkowym standardom. Instalacja zestawu daje prawo do korzystania z różnych krajowych i regionalnych dopłat we Francji (w zależności od poziomu dochodów i regionu). Zmniejsza również koszt eksploatacji serwisowania samochodu.

Elektryk z papierami

Po elektryfikacji swojego samochodu kierowca może spokojnie jeździć po drogach publicznych – otrzymuje świadectwo homologacji i rejestrację, w których w pozycji rodzaj napędu jest wpisane „Elektryczny” (EL) zamiast benzyny (ES).

Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do pomysłu wprowadzenia zestawów do elektryfikacji naszych samochodów. Pozwolą pasjonatom przywiązanym do swoich samochodów, jak również młodemu pokoleniu na jazdę kultowymi modelami Renault 4, Renault 5 i Twingo po francuskich drogach. To nie tylko realizacja zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, ale również rozwiązanie, które pozwala łączyć przyjemność z jazdy z oszczędnością i niezawodnością. I to bez zniekształcania stylu i oryginalnej linii wiecznie modnych kultowych modeli, które cieszą się dużą popularnością – podkreśla Hugues Portron, dyrektor The Originals Renault – la collection.

Dane techniczne zestawu do elektryfikacji Renault 4:

•Zachowany oryginalny mechaniczny układ przeniesienia napędu

•Silnik bezszczotkowy synchroniczny

•Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy (LiFePo)

•Rozkład masy taki sam jak w samochodzie z silnikiem spalinowym

•Zasięg około 80 km

•Pełne ładowanie akumulatora w 3 godziny 30 minut

•Licznik elektroniczny ładowania

Ładowanie z gniazda domowego 16A – 220 V

•Zestaw akumulatora 10,7 kWh (105 V)

•Moc silnika 14,5 kWp/48 kWp

•Dwuletnia gwarancja

Narzędzia
i kalkulatory