Home Biznes Floty 70 elektrycznych rowerów cargo w kurierskiej flocie

DPD

70 elektrycznych rowerów cargo w kurierskiej flocie

DPD

70 elektrycznych rowerów cargo w kurierskiej flocie

Elektryczne rowery cargo sprawdzają się szczególnie w centrach dużych miast
Fot. DPD
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Do warszawskiego Oddziału Miejskiego Green DPD Pickup dołączył kolejny rower cargo, poszerzając całą flotę w Polsce (14 miast), łącznie do 70 pojazdów. Firma kurierska podkreśla, że jest liderem branży w rozwoju tego środka transportu. Oprócz dostawczych jednośladów posiada ponad 350 elektrycznych busów kurierskich.

Flotę rowerów cargo DPD Polska rozwija od 2020 roku w Oddziałach Miejskich, DPD Pickup. Bezemisyjne rowery cargo z powodzeniem zastępują auta w strefach zamkniętych i trudnodostępnych o dużym zagęszczeniu zabudowy. W warunkach wysokiej urbanizacji i oczekiwaniach związanych z niskoemisyjnością transportu, dostawy rowerowe to rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób dostarczyć przesyłki, z uwzględnieniem potrzeb lokalnych społeczności i przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. 

Cieszę się z niesłabnącego, szybkiego tempa rozwoju naszej floty rowerów cargo. 70 rower trafia w szczególnie miejsce na mapie Polski – do centrum Warszawy, miejsca o wyjątkowo wysokim nasyceniu paczek, gdzie istotna jest obsługa naszych Klientów w sposób szybki, efektywny i przyjazny środowiskowo – do czego rower nadaje się idealnie z uwagi na dużą ilość biur, jak również budynków mieszkalnych. Jestem przekonany, że dzięki infrastrukturze miejskiej tras rowerowych oraz naszym rozwiązaniom logistycznym, będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów i mieszkańców – powiedział Artur Jop, Regionalny Koordynator ds. Rozwoju Sieci Rowerowej w DPD Polska.

Źródło: DPD
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory