Home Infrastruktura Platformy Allego 1500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych pod sklepami meblowymi

Allego wybuduje infrastrukturę dla Porta Group

1500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych pod sklepami meblowymi

Allego wybuduje infrastrukturę dla Porta Group

1500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych pod sklepami meblowymi

Instalacja wszystkich punktów ladowania ma zakończyć się w 2024 roku
Fot. Allego
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Allego zainstaluje 1500 punktów ładowania na parkingach sklepów meblowych Porta Group. Niemiecka firma rodzinna, która posiada punkty sprzedaży także w Czechach i na Słowacji, zdecydowała się na dwa rodzaje ładowarek o mocy 50 i 150 kW. Urządzenia będą ogólnodostępne.

Ładowarki staną w 123 lokalizacjach Porta Group, z których wszystkie mają zostać uruchomione do końca 2024 roku. Stacje ładowania będą mogły oferować zarówno szybkie (50 kW), jak i ultraszybkie (150 kW) ładowanie. Pierwsze stacje działają już m. in. w Poczdamie, Altenburgu i Markranstädt.

Rozszerzenie naszych lokalizacji o najnowocześniejsze opcje szybkiego ładowania jest logicznym krokiem. Szukaliśmy partnera, który utoruje nam drogę w przyszłość w zakresie skalowalności oraz innowacyjnej wiedzy i doświadczenia z firmami takimi jak nasza. Po naszym pierwszym testowym uruchomieniu w Poczdamie w 2021 roku zdecydowaliśmy się kontynuować tę ścieżkę z Allego – tłumaczą przedstawiciele Porta Group.

Aby sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu, ładowarki są przystosowane do późniejszej modernizacji w kierunku ultraszybkiego ładowania. Stacje ładowania są dostępne dla wszystkich odwiedzających sklepy meblowe, a także postronnych kierowców samochodów el;ektrycznych. Wszystkie stacje ładowania można znaleźć za pośrednictwem aplikacji Allego Smoov i aplikacji ładujących innych firm.

Grupa Porta obejmuje obecnie 28 dużych sklepów meblowych, dwa kompleksy „Świat kuchni Porta” w Berlinie-Mahlsdorf i Lipsku-Paunsdorf, około 100 sklepów z wyposażeniem wielokanałowym SB-Möbel BOSS, 22 sklepy meblowe Grupy ASKO w Czechach i na Słowacji oraz saksoński-Anhalt Möbel Letz.

Źródło: allego.eu
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory