– Inwestycja w obiekty jest ważną częścią naszej strategii, aby napędzać transformację w kierunku bardziej zrównoważonych rozwiązań i pomóc nam w realizacji naszych zobowiązań. Mamy ambicję, aby być wolnymi od paliw kopalnych. 35% naszej sprzedaży maszyn będzie elektryczne do 2030 roku – powiedział Kamel Sid, dyrektor operacyjny Volvo CE.
W Changwon inwestycja w wysokości 80 mln SEK (7,8 mln USD) została przeznaczona na budowę nowego zakładu produkcyjnego akumulatorów na rzecz Volvo Group. Natomiast w zakładzie w Bras w Szwecji inwestycja o wartości 360 mln SEK (32,7 mln USD) posłużyła do rozbudowy zakładów produkcyjnych, aby przyspieszyć stopniowe przechodzenie na elektromobilność w przypadku dużych pojazdów produkcyjnych (przegubowych).
Wszystko na miejscu
– W kwietniu 2022 r. zbudowaliśmy linię produkcyjną dla elektrycznych koparek, a wraz z zakończeniem budowy nowego zakładu produkcji akumulatorów możemy teraz produkować je we własnym zakresie, od akumulatorów po gotowe produkty, oszczędzając czas i koszty logistyczne. Nowy obiekt o powierzchni 2500 metrów kwadratowych, który został zbudowany w zakładzie obejmuje obszary montażowe i logistyczne – zaznaczył Andrew Knight, dyrektor ds. strategii przemysłowej i dyrektor zarządzający Volvo Group Korea,
Nowy akumulator produkowany Changwon zostanie wykorzystany w 23-tonowej koparce elektrycznej Volvo EC230, której masowa produkcja rozpocznie się w Changwon od sierpnia 2024 roku. Changwon jest największym zakładem produkcyjnym w Volvo CE, produkującym około 55% wszystkich koparek. Teraz stanie się podstawowym centrum kompetencyjnym dla koparek elektrycznych.
Zrównoważone innowacje
W Bras nowy obiekt pozwoli z kolei fabryce na dostarczenie większej gamy pojazdów o różnych rodzajach układu napędowego. Nowy budynek zostanie wykorzystany m. in. do montażu końcowego, a prace w nim ruszą już 3 czerwca.
– Dzięki nowemu budynkowi możemy teraz w łatwiejszy sposób dostosować produkcję naszego 60 tonowego A60H, największego „przegubowego wozidła” na świecie – powiedział Joakim Karlsson, dyrektor ds. bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w Volvo CE.
Przypomnijmy, że zakład w Bras był pierwszym w branży budowlanej, który osiągnął neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla (zasilanym wyłącznie energią odnawialną), podczas gdy w Changwon po instalacji paneli słonecznych przejdzie na energię odnawialną pod koniec sierpnia tego roku.
RaWa