Powerdot stosuje model biznesowy Destination Charging, nawiązując partnerstwa z różnymi firmami – są to m.in. supermarkety, centra handlowe, hotele i restauracje. Portugalski operator punktów ładowania oferuje ponad 3,500 stacji ładowania w swoim kraju, a także w Belgii, Francji, Luksemburgu, Polsce i Hiszpanii. Ekoenergetyka, która produkuje swoje stacje ładowania w Zielonej Górze, niedaleko granicy niemieckiej, podpisała umowę w tym roku na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot.
– Dzięki naszej współpracy z Powerdot, jeszcze większa liczba europejskich kierowców dowie się o wygodzie i niezawodności stacji ładowania od Ekoenergetyki. To kolejne potwierdzenie naszej skutecznej strategii dotyczącej rozszerzania obecności na rynku operatorów punktów ładowania – powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki.
Paneuropejska sieć
Oprócz bezpośrednich sprzedaży dla operatorów punktów ładowania Ekoenergetyka poszerza i pogłębia swoją paneuropejską sieć sprzedaży w celu dostarczenia sprzętu dla operatorów punktów ładowania i świadczenia usług serwisowych po sprzedaży, ogłaszając w ciągu ostatnich trzech miesięcy znaczące umowy dystrybucyjne dla Niemiec, Wielkiej Brytanii i regionu nordyckiego.
– W Ekoenergetyce znaleźliśmy niezawodnego partnera do wdrożenia naszej infrastruktury ładowania w całej Europie. Dzielimy te same wartości i mamy wspólne podejście, które jest skoncentrowane na jakości – dodał João Seabra, Dyrektor Operacji Centralnych w Powerdot.
Ekoenergetyka będzie świadczyć usługi monitorowania i zdalnej naprawy stacji ładowania przez całą dobę ze swojej siedziby w Zielonej Górze. Zaawansowane systemy i technologia firmy pozwalają na rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii zdalnie.
Rozwój Ekoenergetyki w Polsce i za granicą wspiera Enterprise Investors, wiodący fundusz private equity w Europie Środkowej, który w ubiegłym roku nabył znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z elektromobilnością.