Home Infrastruktura Operatorzy OMV OMV wybuduje 2000 punktów ultraszybkiego ładowania w Austrii, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech

Infrastruktura ładowania

OMV wybuduje 2000 punktów ultraszybkiego ładowania w Austrii, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech

Infrastruktura ładowania

OMV wybuduje 2000 punktów ultraszybkiego ładowania w Austrii, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech

OMV dołącza do wyścigu transformacji napędowej. Na swoich stacjach będzie oferował możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Do 2030 roku udostepni 2000 punktów ładowania.
Fot. OMV
Przeczytasz w < 1 minutę
Przeczytasz w < 1 minutę

OMV będzie rozwijać kompleksową sieć stacji ultraszybkiego ładowania elektronicznego pod marką eMotion. „Uruchomienie tej spółki jest jednym z kolejnych kamieni milowych na drodze do stania się firmą o zerowym bilansie netto do 2050 r., przyczyniając się w ten sposób do udanej transformacji energetycznej”– czytamy w oświadczeniu firmy.

W nadchodzących latach OMV będzie inwestować w rozwój elektromobilności na swoich stacjach benzynowych oraz innych lokalizacjach w Europie Środkowo-Wschodniej. Realizacja obejmuje instalację do 2030 r. 2000 punktów ładowania w Austrii, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech oferujących ładowarki dużej mocy, z których większość ma moc ładowania od 150 kW do 300 kW.

Co więcej, aplikacja mobilna OMV eMotion zapewni kierowcom pojazdów elektrycznych przyjazny interfejs umożliwiający lokalizowanie pobliskich stacji ładowania, zarządzanie sesjami ładowania oraz bezpieczne i łatwe przetwarzanie płatności. Będzie dostępny do końca 2023 roku.

W ramach transformacji elektromobilności OMV tworzy kompleksową sieć punktów ładowania, koncentrując się na szybkim i ultraszybkim ładowaniu. Jako eksperci w dziedzinie mobilności wraz ze znaczącą siecią detaliczną, za naszą misję uważamy oferowanie naszym klientom zrównoważonych rozwiązań, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i pragnieniom – powiedział Martijn van Koten, wiceprezes wykonawczy OMV ds. paliw i surowców.

OMV koncentrując się na niskoemisyjnym modelu biznesowym i dążąc do pozycjonowania się jako wiodąca, zintegrowana firma zajmująca się między innymi zrównoważonymi paliwami, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania o obiegu zamkniętym, wpisuje się w politykę UE. Celem OMV jest osiągnięcie zerowej emisji netto do roku 2050.

Źródło: OMV
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory