Odpowiedź na popyt
Jak zaznacza producent, inwestycja pomoże Ekoenergetyce odpowiedzieć na utrzymujący się silny popyt na ładowarki związany z rozwojem e-mobilności, a także rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które określa minimalne wymagania dotyczące dostępności publicznie dostępnej infrastruktury ładowania. Po zdobyciu 20% udziału w rynku miejskich stacji ładowania autobusów w Europie, Ekoenergetyka skupiła się na rynku ładowania pojazdów elektrycznych należących do osób prywatnych oraz na potrzeby elektrycznych samochodów ciężarowych.
– Nowa linia montażowa pokazuje nasze zaangażowanie w ciągłe udoskonalanie produktów, ponieważ odpowiadamy na zmieniające się potrzeby tego rosnącego rynku. Nasz nowy obiekt jest kluczowym krokiem w odchodzeniu od montażu stanowiskowego. Poprawi on wydajność poprzez zwiększenie szybkości, zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów oraz szybsze i tańsze ich korygowanie – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyki.
Systemy poprawią jakość
Spółka planuje dalsze udoskonalanie nowej linii, w tym poprzez wprowadzenie Systemu Realizacji Produkcji oraz systemu andon, który wykrywa problemy jakościowe i procesowe. Nowe systemy cyfrowe od dostawcy automatyki przemysłowej Raion poprawią precyzję i jakość.
W ubiegłym roku Ekoenergetyka podpisała kontrakty na dostawę urządzeń dla operatorów punktów ładowania (CPO), w tym z portugalskim Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania w Europie; Ionity, należącym do producentów samochodów Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen.