Jak prezentuje się obecna sytuacja sektora elektromobilnego w Państwie Środka i jakie ma perspektywy? Warto pamiętać, że mówimy o najszybciej rozwijającej się gospodarce i jednym z czołowych eksporterów na świecie. Również w segmencie samochodowym. Zaglądamy w oczy chińskiego smoka i sprawdzamy, czy rzeczywiście jest się czego bać.
Do niedawna segment autokarów turystycznych pozostawał niewzruszony na zmiany w świecie motoryzacji spowodowane rozwojem technologii elektrycznej. Wynikało to z unikalnych wymagań, jakie muszą spełniać tego typu pojazdy – długiego zasięgu, dużej pojemności bagażowej oraz komfortu na poziomie premium. Dziś sytuacja ulega dynamicznej zmianie dzięki postępowi technologicznemu oraz zaangażowaniu producentów, którzy wprowadzają na rynek zaawansowane modele elektrycznych autokarów. Jakie możliwości techniczne oferują współczesne pojazdy tego typu? Jakie modele są już dostępne i czy znajdą swoje miejsce w taborze europejskich przewoźników? Zobaczmy.
Bułgaria, to nie tylko wakacyjne kurorty i słoneczne plaże. Kraj, z czego wielu nie zdaje sobie sprawy, jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, zaopatrującym większość europejskich producentów pojazdów. Ponadto, ten bałkański kraj stawia pierwsze kroki w rozwoju elektromobilności, co czyni go interesującym miejscem zarówno dla turystów, jak i inwestorów. Dużo jest jednak jeszcze do zrobienia. W przeliczeniu na mieszkańca Bułgaria ma najniższy współczynnik BEV w całej Unii.
Dążenie miast do zrównoważonej przyszłości to złożony proces, który wymaga licznych działań, na wielu etapach. Jednym z nich jest dekarbonizacja nie tylko w aspekcie transportowym, ale też gospodarczym i infrastrukturalnym. Bez tych działań jakość życia i zrównoważony rozwój będą zagrożone, a polskie aglomeracje przestaną być konkurencyjne na arenie europejskiej.