Raval namiesza na rynku
Współpraca z Barceloną okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Hiszpańska marka z zaledwie 9-letnią tradycją, która startowała na polskim rynku od zera, dziś ma i pozycję i rzeszę zwolenników. Czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości, czy Seat podda się elektryfikacji, na jaką cenę Ravala powinniśmy się przygotować i jaki model reprezentuje 100% Cupry w Cuprze – na te i inne pytania odpowie w rozmowie z elektromobilni.pl Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marek Seat i Cupra, Volkswagen Group Polska. Zapraszamy.
Test elektromobilnych

O tym, że pikap z elektrycznym napędem może być fantastycznym samochodem użytkowo-lifestyle’owym, przekonałem się, jeżdżąc Fordem F-150 Lightning. Liczyłem, że mniejszy i bardziej racjonalny Maxus T90 EV udowodni, że bez wielkiej legendy i bogatego wyposażenia samochód tego typu też może mieć sens. Niestety, się przeliczyłem.

Rynek wtórny BEV

Na polskich platformach sprzedaży pojazdów pojawia się coraz więcej chińskich samochodów elektrycznych, które przyciągają uwagę różnorodnością oferty oraz konkurencyjnymi cenami. Od ekonomicznych modeli miejskich po luksusowe SUV-y – analiza dostępnych ogłoszeń zamieszczonych na dwóch największych platformach sprzedażowych pokazuje, jak chińscy producenci wkraczają na dynamicznie rozwijający się rynek elektromobilności w Polsce.

Elektromobilna Europa

Grecja, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie turystycznej Europy, zyskuje coraz większą popularność także jako cel podróży elektrycznymi samochodami. Choć kraj dynamicznie rozwija rynek pojazdów elektryków, to infrastruktura ładowania wciąż pozostawia wiele do życzenia. Dla turystów planujących wakacje elektrycznym samochodem może to stanowić wyzwanie, jednak rządowe inicjatywy dają nadzieję na szybki rozwój tego sektora.

Dekarbonizacja pod szyldem H2

Transport ciężki to kręgosłup światowej logistyki, ale i jeden z największych emitentów gazów cieplarnianych w sektorze transportu. Tradycyjne ciężarówki napędzane silnikami diesla pozostają kluczowe dla przemieszczania towarów na długich dystansach, ale ich wpływ na środowisko naturalne staje się coraz bardziej problematyczny. W odpowiedzi na wyzwania związane z dekarbonizacją i koniecznością ograniczenia emisji, na rynku pojawiają się rozwiązania alternatywne, w tym wodorowe ciężarówki.  Przyglądamy się jakie modele są już dostępne na rynku, w jakim momencie znajduje się rozwój technologii i jak wygląda infrastruktura tankowania wodoru. Zapraszamy.