Podsumowanie KNM
Tegoroczny Kongres Nowej Mobilności przeszedł już do historii. Co się na nim działo? Jakie tematy poruszali paneliści, co można było obejrzeć w części targowej? I do jakich wniosków można dojść po tej imprezie? Zapraszamy na przegląd.
Samoloty przyszłości

Lotnictwo stoi u progu rewolucji ekologicznej. Do 2050 roku sektor ma osiągnąć zeroemisyjność, a kluczowe w tym procesie będą nowoczesne technologie oraz ekologiczne paliwa. Te przemiany, prowadzone są przez szereg międzynarodowych firm, mają na celu nie tylko zmniejszenie emisji CO2, ale także całkowitą transformację floty lotniczej. Jakie wyzwania czekają branżę i jak nowatorskie rozwiązania mogą wpłynąć na przyszłość podniebnych podróży?

Orlen: Wodór

Wodór coraz częściej pojawia się w dyskusjach na temat przyszłości energetyki oraz transportu, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego rola w dekarbonizacji gospodarki jest niepodważalna, a rozwój technologii wodorowych staje się kluczowym elementem walki z emisją CO2. Polska, będąca znaczącym producentem wodoru do celów przemysłowych, ma szansę stać się jednym z liderów tej innowacyjnej technologii, jeśli uda się przezwyciężyć kilka kluczowych barier. Ważną rolę w procesie może odegrać ORLEN.

Jakie były początki Forda? W jakich kolorach na początku oferowano Model T? Od jak dawna firma pracuje nad samochodami elektrycznymi? Zapraszamy na wycieczkę po historii marki z błękitnym owalem w logo. Zajrzymy zarówno do USA, jak i do Europy… i nie tylko.

Test

Mini wrzuca wyższy bieg elektryfikacji i nie dość, że znacząco powiększyło Countrymana, to zaaplikowało mu też wreszcie elektryczny napęd. Z zewnątrz bateryjna wersja niemal nie różni się od spalinowej, a w wersji SE ALL4 oferuje nawet wyższą moc niż John Cooper Works. Stąd potrafi dostarczyć dużo satysfakcji z prowadzenia. Tylko czy warto wybrać właśnie najmocniejszy, 313-konny wariant?