Wywiad: GreenWay Polska
Status największego w Polsce operatora infrastruktury ładowania zobowiązuje do ciągłego rozwoju. To też przyjemność związana z budowaniem w naszym kraju infrastruktury od zera. To bynajmniej nie oznacza, że jest to łatwy biznes. Na pewno jest kapitałochłonny. Ile kosztuje postawienie stacji DC, dlaczego ważna jest lokalizacja czy huby ładowania mają przyszłość i w końcu czy cele AFIR są u nas wykonalne - na te i inne pytania odpowiada Rafał Czyżewski, CEO GreenWay Polska.
Elektromobilna Europa: Czechy

Republika Czeska aktywnie wspiera rozwój elektromobilności poprzez szereg korzystnych rozwiązań dla właścicieli samochodów elektrycznych. Nasi południowi sąsiedzi przodują w produkcji samochodów, w tym wersji elektrycznych. Dodatkowo oferują szereg dotacji, które mają na celu promowanie pojazdów bezemisyjnych i rozbudowę infrastruktury do ich ładowania.

Zrównoważony rozwój

Przejście na elektromobilność i odnawialne źródła energii to kluczowe elementy globalnej strategii walki ze zmianami klimatycznymi. Współdziałanie tych dwóch sektorów może przynieść znaczące korzyści – ekologiczne i ekonomiczne. Rozwój elektromobilności w połączeniu z OZE nie tylko zmniejsza emisje CO2, ale także przyczynia się do stabilizacji sieci energetycznych i promowania zrównoważonego rozwoju. Sprawdzamy jak ta integracja wygląda obecnie w Polsce i z czego możemy brać przykład patrząc poza granicę naszego kraju. Zapraszamy!

Rynek wtórny EV

Ikona włoskiego stylu może być perfekcyjnym autem elektrycznym do miasta, ale trzeba pogodzić się z tym, że przybywa nie z krainy spaghetti, a hamburgerów. Czy Fiat 500e ma w polskich warunkach sens? I ile trzeba zapłacić za godny uwagi egzemplarz? Zobaczmy.