Stacje w Marina Deweloper
Eway pierwsze stacje ładowania zainstalowała jesienią 2023 roku. Marina Developer (jeden z klientów spółki), na mocy podpisanej umowy będzie instalował stacje firmy w obecnych i nowych inwestycjach. Powstaną np. 4 stacje wolnostojące (tzw. „słupki”) w inwestycji przy ul. Przestrzennej w Szczecinie. Kolejnymi inwestycjami w tym mieście są m.in. HANGAR – Przystań dla biznesu, Judyma24 i 26 (Kurzy Młyn).
Mniejsi też instalują
W transformację energetyczną włączają się nie tylko duże miasta, ale także mniejsze miejscowości i gminy, w tym gmina Bobowa. Jednym z jej celów jest rozwijanie i promocja zielonego transportu oraz zwiększanie komfortu podróży i jakości życia, dlatego Mieszkańcy i goście Bobowej podróżujący samochodami elektrycznymi mogą już korzystać z nowej stacji ładowania Eway typu słupek x22 kW wyposażona w kable do ładowania z wtyczką Type 2.
– Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie alternatywnymi dla aut spalinowych sposobami poruszania się na terenie naszej Gminy. Taką alternatywą stają się coraz popularniejsze auta elektryczne, dlatego udostępniamy ich właścicielom stację ładowania. Wraz z rozwojem zielonej infrastruktury nasz pozytywny wpływ na środowisko będzie rósł, a co się z tym wiąże – przełoży się to na jakość powietrza w Gminie i zdrowie mieszkańców – powiedział Wacław Ligęza, Burmistrz Bobowej.
Wolne ładowanie w hurtowniach
W pierwszym kwartale 2024 roku Spółka podpisała także inne istotne umowy. Jedną z nich jest umowa dystrybucyjna z Grodno S.A., na mocy której stacje ładowania Eway będą dostępne dla biurowców i centrów handlowych w ponad 100 hurtowniach Grodno w całej Polsce oraz na platformie e-commerce dla klientów B2B. W ofercie znajdują się stacje naścienne oraz wolnostojące z pełną obsługą techniczną i księgowo-finansową.
Z kartą płatniczą łatwiej
Po raz pierwszy w Europie zastosowano w stacjach Eway zintegrowany system płatności bez fizycznego terminala płatniczego polegający na opłaceniu zbliżeniowo usługi ładowania kartą płatniczą i naładowanie samochodu. Terminal prześle fakturę lub paragon na wskazany adres mailowy. Firma w pierwszym kwartale 2024 roku nawiązała współpracę z MC2 Innovations, dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych m.in. w zakresie sztucznej inteligencji i nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest funkcja identyfikacji użytkowników, która właścicielowi stacji pozwala m.in. na własną, dynamiczną politykę cenową
– Nasza ekspertyza w obszarze wsparcia technologicznego pozwoli Eway na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb klientów, a co za tym idzie – zwiększenie konkurencyjności na rynkach europejskich – powiedziała Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations.
Ceny ustalają zarządzający
Eway swoją ofertę – stacje ładowania typu AC i pełną obsługę operatorską kieruje do zarządców bądź właścicieli parkingów, budynków mieszkalnych, hoteli i innych miejsc, gdzie kierowca parkuje samochód elektryczny co najmniej 2 godziny. Właściciele lub zarządzający stacjami zarabiają na każdym ładowaniu, od każdej kilowatogodziny. Sami mogą też ustalać ceny za czas ładowania. Zysk to przychód pomniejszony o koszt zakupu energii i stałej, niskiej opłaty operatorskiej Eway. Klienci mogą także zarabiać na sprzedaży innych usług związanych ze stacją ładowania, jak udostepnienie panelu stacji do wyświetlania treści (np. reklamowych), czy pobieranie dodatkowych opłat za parkowanie.