Między wirtualnym a fizycznym światem
Nissan Hyper Punk – crossover nowej generacji, oferujący połączenie między tym, co wirtualne i fizyczne oraz między światem wewnętrznym i zewnętrznym – inspiruje do wyrażania siebie w każdej z tych przestrzeni. System V2X (vehicle-to-everything) zastosowany w tym modelu koncepcyjnym gwarantuje użytkownikom możliwość doładowywania swoich urządzeń zawsze i wszędzie, jak również współdzielenia energii pojazdu ze współpracownikami czy podczas wydarzeń dla lokalnych społeczności.
Rzeczywistość przenika się z metawersem
Stylizowane na origami elementy wyposażenia kabiny pojazdu odzwierciedlają japoński design i tworzą wnętrze, w którym świat cyfrowy łączy się ze sztuką. Kamery pokładowe mogą nagrywać krajobrazy dookoła samochodu i przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji przetwarzać uzyskane obrazy na scenerię w stylu mangi lub na wzory graficzne odpowiadające preferencjom właściciela samochodu. Obrazy mogą być następnie wyświetlane na trzech ekranach rozmieszczonych wokół kierowcy, tworząc przestrzeń, w której rzeczywistość przenika się z metawersem.
Mobilne studio kreatywne
Wnętrze, zaprojektowane jako mobilne studio kreatywne, zapewnia stały dostęp do internetu i może łączyć się z urządzeniami i sprzętem wykorzystywanym do tworzenia treści przez pasażerów, umożliwiając użytkownikom dostęp do informacji lub pracę twórczą podczas jazdy. Dzięki sztucznej inteligencji i bioczujnikom w zagłówkach Nissan Hyper Punk może wykrywać nastrój kierowcy i automatycznie dobierać odpowiednią muzykę i oświetlenie w celu zwiększenia energii i kreatywności kierowcy.
Progresywne podejście producenta
Model jak podkreśla producent wyróżnia się dzięki oryginalnej bryle nadwozia zdefiniowanej przez wielopłaszczyznowe i wielokątne powierzchnie, a także za sprawą różnych odcieni srebrnej farby, które zmieniają się w zależności od kąta patrzenia i źródła światła. Właściwości aerodynamiczne konstrukcji i jej odważny, mocny styl, który przeciwstawia się minimalizmowi, są odzwierciedleniem pragnienia użytkownika do wyrażenia siebie i przełamania konwencji, a także wyrazem progresywnego podejścia producenta we wprowadzaniu nowych technologii i projektów. Stabilna konstrukcja z niewielkimi zwisami i dużymi, 23-calowymi kołami jest zdaniem producenta wszechstronna, stanowiąc rozwiązanie zarówno do jazdy miejskiej, jak i terenowej. Reflektory, tylne lampy oraz charakterystyczna sygnatura świetlna z tyłu uwydatniają wielokątne kształty i są zintegrowane z powierzchnią nadwozia.
Do 25 października, czyli dnia rozpoczęcia salonu Japan Mobility Show, w Shinjuku – dzielnicy Tokio – cyfrowy billboard 3D Cross Shinjuku Vision będzie prezentował cztery elektryczne samochody koncepcyjne Nissana: Hyper Urban, Hyper Adventure, Hyper Tourer oraz wspomniany Hyper Punk.