Dekarbonizacja lotniska
– Wprowadzamy do naszej floty lokalnie bezemisyjne samochody Mercedes-Benz i już dziś wyruszamy we wspólną drogę do dekarbonizacji. W trosce o środowisko i klimat chcemy systematycznie redukować swój ślad węglowy, a pojazdy z napędem elektrycznym wraz z niezbędną infrastrukturą do ich ładowania to nasz pierwszy ruch w tym wyścigu do lepszej przyszłości – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
BMG Goworowski i Witman dostarczyli obsłudze lotniska w pełni elektryczne samochody do obsługi pasażerów VIP: dwa siedmioosobowe egzemplarze modelu EQV, limuzynę EQS oraz SUV-a EQB. Do zadań operacyjnych przekazano trzy Mercedesy EQA i jeden EQB.
Pasażerowie prokologiczni
– Nasze pojazdy elektryczne reprezentują szczyt technologiczny, oferując nie tylko cichą i wygodną jazdę, ale także ograniczając wpływ na środowisko. Jest to szczególnie ważne dla lotniska, które dąży do redukcji swojego śladu węglowego i promowania zrównoważonego transportu. Pasażerowie VIP oczekują nie tylko najwyższej klasy usług, ale również coraz częściej poszukują rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju – powiedział Bogdan Goworowski, Prezes Zarządu BMG Goworowski.
Budowanie świadomości
– Współpraca z Portem Lotniczym Gdańsk wpisuje się nie tylko w globalną strategię marki Mercedes-Benz w kierunku przejścia na napędy elektryczne, ale również w naszą lokalną strategię zwiększenia udziału aut elektrycznych w trójmiejskim rynku. Szereg podejmowanych przez nas działań – programy drivingowe, jazdy testowe, szkolenia, kampanie, w tym również dostarczanie naszym partnerom aut z napędem elektrycznym – pozwala nam realizować te długoterminowe cele. Przekazanie w pełni elektrycznych samochodów na potrzeby gdańskiego lotniska daje nam szansę na zbudowanie większej świadomości wśród pasażerów i pozwala zaprezentować, jak uniwersalne i komfortowe są te auta – powiedział Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman.