Aktualności

EV Klub Polska DLA KLIMATU

News
31/10/2021
EV Klub Polska DLA KLIMATU

Zebraliśmy na forum klubu ponad 100 podpisów pod deklaracją Global EV Drivers’Alliance (GEVA) i przekazaliśmy je przedstawicielom GEVA na 26 Konferecję Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Glasgow (COP26). Tym samym EV Klub Polska dołączył do grona organizacji zrzeszających kierowców aut elektrycznych z całego świata, wspierających działania na rzecz ochrony klimatu.

Global EV Drivers’ Alliance (GEVA), czyli organizacja międzynarodowa zrzeszająca 38 klubów EV z całego świata (założona m.in. przez EV Klub Polska) przygotowała deklarację, wzywającą liderów państw do przyspieszenia wprowadzania zeroemisyjnego transportu.

Biorąc pod uwagę możliwości państw z całego świata, wspólnie z innymi klubami ustaliliśmy w ramach GEVA dwie kluczowe daty przybliżające nas do zelektryfikowania sektora transportu samochodów osobowych i dostawczych. Pierwsza data to 2030 rok, od którego wszystkie sprzedawane samochody mają być hybrydami typu plug-in (koniec sprzedaży aut ICE), z kolei od 2035 roku globalnie apelujemy o to, by wszystkie samochody osobowe i dostawcze były już całkowicie zeroemisyjne (BEV/FCEV).