Home Infrastruktura Operatorzy Elocity 150 stacji ładowania samochodów elektrycznych do końca kwartału

Budimex Mobility

150 stacji ładowania samochodów elektrycznych do końca kwartału

Budimex Mobility

150 stacji ładowania samochodów elektrycznych do końca kwartału

Przykład Budimex Mobility pokazuje, że na polskim rynku elektromobilności wciąż jest miejsce dla nowych graczy
Fot. Budimex
Przeczytasz w < 1 minutę
Przeczytasz w < 1 minutę

Pod brandem Budimex Mobility powstają właśnie szybkie stacje ładowania DC przy trasach szybkiego ruchu. Obecnie firma jest w trakcie uruchamiania 112 stacji przejętych od Enea i 31 zakupionych od PGE. Do końca drugiego kwartału spółka celowa budowlanej firmy zamierza uruchomić blisko 150 ogólnodostępnych stacji ładowania.

Staramy się planować budowę sieci racjonalnie i rozsądnie, widzimy zarówno rynkowe szanse i zagrożenia, szacujemy również koszty utrzymania stacji – powiedział Jakub Długoszek, członek Zarządu Budimex Mobility S.A. – Bierzemy udział w kolejnych przetargach – oprócz stacji przejętych od Enea, aktualnie uruchamiamy również 31 stacji zakupionych od PGE. W sumie, do końca drugiego kwartału tego roku chcemy uruchomić blisko 150 stacji dostępnych pod brandem Budimex Mobility – dodał.

Technologiczny partner

Elocity, partner technologiczny od początku dostarcza oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą ładowania i dzieli się swoim doświadczeniem.

–  Przykład Budimex Mobility jasno pokazuje, że na polskim rynku elektromobilności wciąż jest miejsce dla nowych graczy. Budimex to partner dobrze zorientowany na cele biznesowe, który do inwestycji i rozwoju podchodzi w sposób bardzo przemyślany – powiedział Michał Baranowski, CEO Elocity.

–    Choć rynek EV w Polsce jest wciąż nowy i dopiero się rozwija, bardzo uważnie obserwowaliśmy go jeszcze przed startem Budimex Mobility. Od początku wiedzieliśmy, że tak ambitne plany rozwoju, jakie sobie założyliśmy, będą wymagać odpowiedniego partnera technologicznego. Elocity wspiera nas swoim doświadczeniem, a my możemy skupić się na dołączaniu do sieci kolejnych stacji ładowania – dodaje Długoszek. 

Elektryki coraz bardziej popularne

Zdaniem Długoszka rynek transportu zeroemisyjnego ciągle jeszcze raczkuje, co przekłada się na poziom wykorzystania stacji, a w konsekwencji na wciąż dość długi zwrot z inwestycji. Ekspert zauważa jednak widoczny wzrost popularności samochodów elektrycznych w naszym kraju i zmianę w podejściu do elektryków, które zdecydowanie zyskują, zwłaszcza u osób świadomych ekologicznie.

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory